Świadectwa ŚWIADECTWO NAWRÓCENIA ADAMA

Mam na imię Adam, mam 49 lat. Mieszkam w mieście przemysłowym na Śląsku, . Moje życie od najmłodszych lat było pełne niespodzianek..
Gdy miałem 1.5 roku, mój ojciec będąc w wojsku powiesił się, zostawiając mamę samą, bez środków do życia. Aby mnie utrzymać, mama podjęła bardzo ciężką pracę( jak na kobietę) - w hucie. Pracowała ciężko - po 12-16 godzin, nawet w niedziele - aby mi zapewnić wszystko, a tym samym wynagrodzić stratę ojca oraz moje sieroctwo. Nie zdawała sobie sprawy z tego, że brak ojca i ciągła jej nieobecność powodowały we mnie bunt. Wychowywała mnie babcia, ciotki i sąsiadki, rozpieszczając jak tylko się dało - brak silnej męskiej ręki oraz dyscypliny, a zarazem kobiece wychowanie, spowodowały, że stałem się bardzo rozpieszczonym dzieckiem.
czytaj dalej
  ŚWIADECTWO NAWRÓCENIA DAMIANA

 Jak poznałem Boga    
  Czy mogą ciekawić historie przeciętnych ludzi? Aby przykuć uwagę, należy zbudować opowiadanie obfitujące w dramatyczne wydarzenia. Historie ludzi zwyczajnych nikogo nie interesują. O czym można tu opowiedzieć? O nudnej egzystencji, podtrzymywanej wdychaniem i wydychaniem? Czy ktoś ma chęć tracić czas na opisywanie i czytanie prozaicznej codzienności?
   Bardziej ekscytujące jest śledzenie losów morderców, pijaków, gwałcicieli. Przejmujące jest niesprawiedliwe potraktowaniem sprawiedliwych, chcemy podziwiać przygody bohaterów, rozpaczać z nieszczęśliwymi, wołać z uciskanymi, a najlepiej gdy robimy to niezaangażowani osobiście, lecz jedynie z daleka, w poczuciu własnego bezpieczeństwa. Czym nas może zachwycić zwyczajność?                           

czytaj dalej
Nawrócony


- Byłem lumpem, łobuzem, bandytą. Okradałem ludzi w autobusach i w pociągach. Nocowałem na dworcach, strychach i w piwnicach. Ze śmietników wygrzebywałem chleb i obgryzałem kości. Piłem wszystko, oprócz smoły i lepiku: od jaboli przez denaturat po perfumy. Wąchałem kleje, rozpuszczalniki, paliłem marihuanę. Od dziewiętnastu lat nie piję i nie palę. Jestem biznesmenem, właścicielem szkoły języków obcych - o tym, jak można wyjść z bezdomności opowiada 53-letni Mirosław Rękorajski.
czytaj dalej:.

KLUB NADZIEJA:
Chrześcijańska Grupa Wsparcia
dla Osób uzależnionych i ich Rodzin
ul.Łukasińskiego 7, 41-310 Dąbrowa Górnicza


SCh w Dąbrowie Górniczej